You are here: Home
MĚSTSKÉ MUZEUM NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ

Městské muzeum Nové Město nad Metují

CELOROČNÍ PRODEJ BETLÉMŮ

V pokladně Městského muzea Nové Město nad Metují je po celý rok k prodeji široká škála papírových vystřihovacích a vysekaných skládacích betlémů. Autory jsou např. M. Aleš, J. Lada, M. Fischerová-Kvěchová, J. Herain, J. Knapovský, J. Škopek, J. Haldová, J. Cita a další.

Dále pak nabízíme vánoční ozdoby, betlémy a figurky z kukuřičného šustí a včelího vosku, podmalby na sklo, paličkovanou vambereckou krajku, keramiku, keramické a smaltové šperky a další umělecko-řemeslné výrobky.

Slavnostní otevření nové expozice přilákalo desítky občanů

V předvečer státního svátku dne 27. 10. 2015 proběhla v Městském muzeu Nové Město nad Metují vernisáž nové expozice „Krejčovská dílna". Slavnostního přestřižení pásky se ujal starosta města Petr Hable. Autorky výstavy Monika Mrázková a Martina Grymová čerpaly z darovaných předmětů rodiny Ježkovy a Novákovy z Mezilesí, muzejního depozitáře a ze soukromých sbírek.

 

Galerie Zázvorka na titulní straně Náchodského deníku!

 

Zkraťte si čekání na Ježíška v Městském muzeu

S příchodem adventu pro vás pracovníci muzea připravili komentované prohlídky s ukázky zručných řemeslníků – Vánoční muzejní noc. Nalaďte se vánoční atmosférou a přijďte v pátek 27. listopadu od 17 do 21 hodin do muzea Na Zadomí. Připraveny jsou tradiční vánoční obyčeje, nebudou chybět ani zvykoslovné předměty, vánoční pohlednice a hlavně opět tradiční výstava betlémů ve všech prostorách muzea. Nechte se inspirovat a zajděte při čekání na vánoční svátky do muzea. Otevřeno bude i sklepení pod Spolkovým domem.

Prohlídky po skupinách s maximálním počtem 20 návštěvníků budou probíhat po 30 minutách. Je nutno se předem objednat na tel. 491 472 119, 731 627 741.

Hledej

Aktuálně v galerii

Přihlášení uživateleZázvorka

zazvorka

mapa_zazvorka_ikona

Nahoru