You are here: Home

limec 1

Městské muzeum Nové Město nad Metují

Velikonoce v muzeu

velikonoce2014 04V městském muzeu se ve dnech 5. – 21. dubna 2014 konala výstava „Velikonoce v muzeu". Celé muzeum bylo vyzdobeno v duchu jara a velikonočních svátků. V sále řemesel mohli návštěvníci navštívit staročeskou světničku se zvykoslovnými předměty Věry Sodomkové a držitelky titulu Mistr umělecké lidové tvorby Miroslavy Mrázové, která tvoří tradiční vyškrabávané kraslice a peče kynuté pečivo a perníčky. V historickém sále byly k vidění kraslice zdobené ubrouskovou metodou – dekupáží od Nadi Dymáčkové. Nedílnou součástí celé expozice byla výstava soutěže „O nejkrásnější velikonoční kraslici", jíž se zúčastnili autoři všech věkových kategorií. Díla těchto autorů vyhodnotila porota ve složení: novoměstský starosta p. Petr Hable, ředitel městského muzea p. Jiří Hladík a učitelka výtvarného oboru ZUŠ Nové Město nad Metují Mgr. Lenka Effenberková. Výherci byli odměněni hodnotnými věcnými cenami.

Výstava i soutěž se setkaly s velkým ohlasem jak autorů, tak i návštěvníků muzea.

 

VÍTĚZOVÉ SOUTĚŽE

I. kategorievelikonoce2014 03
1. místo: MŠ Nahořany
2. místo: Kristián Barva
3. místo: MŠ Provodov – Šonov, třída Berušky

II. kategorie
1. místo: Jakub Zámečník
2. místo: Dan Hejkal
3. místo: Anna Petruželková

III. kategorie
1. místo: Ilona Vejmanová
2. místo: Mirka Kahounová
3. místo: Jana Klapperová

PŘIPRAVUJEME: Výstava „Škola za starých časů“

skola previwZajímavá výstava bude ke zhlédnutí v Městském muzeu od 13. května – 29.září. Budou zde vystaveny předměty z vlastních sbírek a darů muzea a exponáty z Muzea východních Čech v Hradci Králové.

Kromě dřevěných lavic, učitelského stolu a tabule naleznete v expozici třídy rovněž vycpaná zvířata, školní obrazy, herbáře, ale i kuličkové počítadlo nebo přístroje pro výuku fyziky většinou z počátku 20. století.

Návštěvníci budou moci vidět a porovnat rozdíly mezi tehdejším a dnešním způsobem vyučování. K výstavě jsou připraveny pracovní listy, které využívají názorných prvků expozice.

Otevřeno: úterý – neděle 9 -12 12,30 – 17 hodin

Monika Mrázková

Hledej

Aktuálně v galerii

Zázvorka

zazvorka

mapa_zazvorka_ikona

Nahoru