Jste zde: HomeJan Juránek 3–5/2010
Městská galerie Zázvorka FB Městského muzea Hlavní strana Městské muzeum - aktuální akce

Jan Juránek

 

juranek_plakat12. 3. – 2. 5. 2010
prodlouženo do 30. 5.
GALERIE ZÁZVORKA,
NA ZADOMÍ 1210 NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ
foto z vernisáže archiv muzea
Výstava Jan Juránek, fotografie

 

Ke stému výročí narození Jana Juránka a zároveň ke čtyřicátému výročí vyhlášení centra našeho města městskou památkovou rezervací pořádá Městském muzeum ve spolupráci s občanským sdružením Poznávání a pod záštitou Města Nové Město nad Metují výstavu Jan Juránek, fotografie. Výstava je nainstalována v Městské galerii Zázvorka a – jak už její název naznačuje–, připomíná Jana Juránka především jako fotografa, který prostřednictvím hledáčku fotoaparátu objevoval krásu svého milovaného města a svými fotografiemi ovlivnil vnímání rázu města i u dalších generací. Výstava zároveň připomíná Juránkovu práci historickou, pedagogickou, osvětovou a také jeho rané pokusy literární. Vernisáž výstavy proběhla 11. března. Úvodní slovo pronesl PhDr. Čestmír Brandejs, Juránkův přítel a znalec jeho díla a krátce promluvila i starostka města Bronislava Malijovská. Velmi nás potěšilo, že se vernisáže zúčastnila Juránkova dcera Jana s rodinou i jeho syn Jan. To, že je Jan Juránek osobností v Novém Městě ctěnou, potvrdila i návštěvnost vernisáže; přišlo více než sto dvacet návštěvníků.
Výstava v Městské galerii Zázvorka potrvá do 2. května. Část výstavy bude později přesunuta do Střediska sociálních služeb Oáza, kde bude přístupna od 1. června do konce srpna.

 

 

juranek1

 

juranek2

Kolem busty Jana Juránka stojí zleva doprava Jan Juránek ml., Jana Klimešová s manželem, Čestmír Brandejs, Václav Pavel, Bronislava Malijovská a Karel Tošovský, recitující Juránkovu báseň

 

Aktuálně v muzeu

Historie

 

Audio & Video

video z roku 1917

 

Ohodnoťte nás

 

Zázvorka

zazvorka

mapa_zazvorka_ikona

Hledej

Aktuálně v galerii

Archiv akcí Zázvorka

Menu

Přihlášení uživateleNahoru